RC Drift Team Bratislava

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

RC Drift Cup '12 - Round 01

E-mail Vytlačiť PDF

Ako všetci vieme, podľa májskeho kalendára je 2012 posledný rok v existencií zeme, že áno. Či už to bude veľký meteorit, pretočenie magnetosféry, zničenie vogonskou stavebnou flotilou, alebo gigantickým prdom korytnačky čo drží galaxiu pohromade, my tento rok predriftujeme až do samého záveru! Preto sme sa pustili do šampionátu o posledného RC drift kinga. Koniec sveta môže prísť....

A ideme na to:

- Sobota, desiateho marca, Viničné. Rovnaké miesto ako na konci roka, veľká a priestranná hala a v nej koberec čo znamená svet. Pre túto sezónu sme si ale pripravili niekoľko prekvapení. Ako prvé, chceme priblížiť RC drift tomu ako sa jazdí vonku, preto sme spomalili. Dráhou a pneumatikami. Sprvu to vyzeralo veselo, skoro každý čo zbadal dráhu asi polovičnej veľkosti ako po minulé roky, tie ostré zákruty a hlavne, neskutočne úzku stopu, poťukal si na čelo a pýtal sa ma či som sa zbláznil. Po 2-3 kolách ale sami uvideli, že je to driftovateľné.

- Pneumatiky boli druhou zmenou. Na prvé tri kolá pretekov (na koberci) sme povolili voľný výber pneu, nech spoločne nájdeme tie najlepšie. A hneď sa to hemžilo značkami a tvarmi... Asi najviac pretekárov ostalo verných starým dobrým ABS a ukázalo sa že aj s nimi sa dalo kvalitne zajazdiť. Druhá početná skupina bola zásobená HPI T-drift v kobercovej verzii a jazdili parádne. Sem tam sa mihli ešte Spice, či iné, menej známe značky. Každopádne ale rozdiely sa na tejto trati strácali... čo je len a len dobre.

- Účasť. 19 pretekárov, štyria hostia zo zahraničia. Českú driftovú školu zastupoval Viki a rakúsky team prišiel v ťažkej zostave MichlS, Loki a Wurzi. Slovenské zastúpenie bolo bez Drift Kinga... čo nám skutočne chýbal.

- Rozhodcovia, nová dvojica: Šalát a Andyk. Rokmi ostrieľaní drifteri, ba priam praotcovia RC driftu u nás J Prešli si všetkým, od garážových destruction driftov až po betónové orgie na tuningových zrazoch. Drift majú v oku a tak budú dúfam adekvátnou náhradou za Mira či Braňa.

- Tréningová plocha. Po novom, za dráhou bola rovnako veľká (ak nie väčšia) tréningová plocha kde sa dalo jazdiť celý deň. Na nej bol aj nový prvok, most, ktorý pre nás spravil Viki, za čo mu prináleží večná sláva a úcta. Mostík je to perfektný, robustný a dobre prejazdný. (a keď si Cigi upraví svetlú výšku jeho yokoma na hodnoty nenastavované podľa mikrometra, prejde to bez problémov aj on J )

- Začínali sme v pohode, po dlhom voľnom trénovaní sme vzhľadom na počet pretekárov začali niečo po 11tej a bolo to tak akurát. Krátke kolá robia svoje, odsýpalo to ako na koncerte Mira Žbirku.

- Žiaľ Jurekovi to odsypalo zle a rozsypalo sa mu riadenie. Tak sa s nami predčasne rozlúčil, no hádam nabudúce mu to vyjde.

- Kvalifikácia ukázala jedno...rakúšania to vedia! Lokimu chýbalo do dokonalého kola len 7 bodov, mal 68! Ale aj naši zajazdili dobre, poradie po kvalifikácií: Loki, Luky, MichlS, Wurzi a za nimi Cigi. Rozdiely ale neboli velké, sotva 10-15%.

- S malou dušičkou sme čakali na Tsuiso, lebo upravené pravidlá sme nemali odskúšané v praxi. Naštastie, vypálilo to tak ako sme dúfali. Je jednoduchšie sa rozhodnúť! Totiž, nepozeráte iba na chyby, puklice a štýl, no pri pomalom drifte úple ináč vyznieva dynamika a plynulosť ovládania a je v nej badať veľké rozdiely medzi pretekármi. Ďalšia pomôcka je „sledovačka“, lebo pri súbojoch bol vždy jeden bližšie k tomu prvému a dokázal ho kopírovať bez väčších chýb. Tuším len tri krát to bolo na tesno, no dokázali sme sa dohodnúť ktorému faktoru dávame prednosť.

- Stále je probém s tým že poradie nie je viditeľné a súboje neprehľadne zoradené, ak nevidíte aktuálneho pavúka. Budeme musieť vážne popremýšlať nad nejakým projektorom, alebo veľkou obrazovkou.

- Dúfam že ste si odskúšali ten spomínaný mostík....nabudúce bude na trati!

- Ináč, z C-čka sa do B-čka prebojoval Drifo, z B-čka do A-čka Jumbo.

- Finálová skupina bola pastva pre oči, drifteri konečne predvádzali to čo sme chceli, drifty jeden na druhom, dvere na dvere v plynulom a pohodovom tempe. Keď takto prejdú 3 záruty za sebou a neustále sa oškŕkavajú spätnými zrkadlami, je to nádhera. Myslím že sme dosiahli čo sme potrebovali...

- Dvere na dvere majú naši rakúski kamaráti nacvičené. Treba uznať že väčšina drifterov im ani po kotníky nesiahala, ale zas, Cigi, Luky a Shadow dokázali vyrovnane bojovať. Inak to ani nemohlo dopadnúť:

- Zemiaková medaila išla k juhozápadným susedom, MichlS-ovi. Tretie miesto Wurzi, druhé záchranca slovenskej cti, Luky a double v prvých pretekoch vychytil Loki. Treba povedať že právom, preto, poklona a gratulácia všetkým.

- Ešte raz obrovská vďaka Vikimu za mostík! Každý v komentároch pekne poďakovať!

- Vďaka nachcípanému Andykovi že prišiel spolurozhodovať a nakaziť ma, lebo teraz soplím. Poďakujem aj sám sebe, že som prišiel a odolal som, nechal auto v krabici a venoval sa preteku. (schyza: „Ďakujem“ – „Ale nemáš za čo, aj nabudúce!“)

- Takže, dátum ešte nie je, ale zhruba o mesiac sa dúfam stretneme znova. Je tam veľká noc, tak ešte uvážiť či pred, alebo po nej.

Šalát 2012

 
Comments (1)
Viki
1 Utorok, 13 Marec 2012 21:55
andyk
DAKUJEME


P.S.: Salat, kto vie kde sa flakas a potom sa vyhovaras ze som ta nakazil..
P.S.2: ak mam rozhodovat, tak jedine pred Velkou Nocou, vikend po nej som pod obraz...
Please register or login to add your comments to this article.

Akcie RCDRIFT.sk


There is no upcoming event at this time.

Rýchle správy

Už ste na Facebooku? A prihlásili ste sa do našej skupiny "RC Drift team" ? Tak na čo čakáte?...šup, šup :-)

Drifťáci online

None

Štatistika

Členov : 39
Obsah : 98
Odkazy na stránky : 3
Počet zobrazení obsahu : 960751

Partneri


Reklamný panel
Reklamný panel

RC Drift Cup 2015

Vysledky zavodu

Round 08 - Kvalifikacia
Pos Driver Team Points
1 Luky  
2 MarcelZ  
3 Ludek  
View full table 

Výsledky závodu

Hladať

Videoprezentacia

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.Plánované udalosti

No current events.


Náhodný obrázok